Jak wybrać naprawdę dobrą kurtkę przejściową na wiosnę?

Wiosna to wymagająca pora roku. To właśnie wtedy często pogoda się zmienia, rano bywa chłodno, a po południu bardzo ciepło. Dobra odzież wierzchnia na wiosnę to must have w szafie każdej kobiety. Na jakie kurtki wiosenne damskie warto postawić w tym sezonie? Poniżej kilka podpowiedzi, dzięki którym najbliższe zakupy będą prostsze do zrealizowania.

Kurtki wiosenne damskie

Na wiosnę warto wprowadzić do swojej garderoby kurtkę z naturalnym puchem. To model, który jest bardzo ciepły, a jednocześnie przewiewny. Dzięki temu kurtka sprawdza się z rana, gdy jest zimno, ale również w południe, gdy powietrze ogrzewa się. Kurtkę zresztą zawsze można zdjąć i po prostu schować do torebki. Kto raz zacznie nosić ubrania wypełniona naturalnym puchem, ten nie będzie chciał już z nich nigdy zrezygnować. Dlaczego? Bo są naprawdę genialne. Jeśli w swojej szafie posiada się już taką kurtkę z puchem, warto kupić sobie jeszcze bezrękawnik. Można zakładać go nawet na zwykłą koszulkę, w dni, kiedy generalnie jest ciepło, ale wieje wiatr. Puchowy bezrękawnik to jedna z lepszych inwestycji na wiosnę w szafę kobiet.

Wiatrówki, bomberki i inne kurtki na wiosnę

Większość kobiet ma w swojej szafie wiosenny płaszcz. Jeżeli w tym sezonie chcą kupić kurtkę, mogą zdecydować się na przykład na bomberkę. Modne są takie we wzory kwiatowe, jak też monochromatyczne. Naprawdę ciekawą propozycję będą również kurtki bomberki z materiału tweedowego. To piękna propozycja na wiosnę, kiedy zrzucamy z siebie grubą odzież wierzchnią i chcemy zakładać coś lekkiego, kobiecego. Warto wprowadzić taką kurteczkę do swojej garderoby na przykład w jasnych pastelowych kolorach.

Zobacz więcej: