Kurtki męskie dla panów z wydatnym brzuszkiem – przegląd propozycji

Osoby w nieco większym niż przeciętnym rozmiarze mają niejednokrotnie duże trudności z kupieniem dla siebie dobrze leżących ubrań. Największe marki odzieżowe oferują zazwyczaj tylko ubrania w standardowych rozmiarach – od XS, do maksymalnie XXL. Takie rozmiary zazwyczaj skrojone są na sylwetki o bardzo podobnych proporcjach, a różnią się jedynie wymiarami. Na rynku istnieją również firmy, które dostarczają ubrać bardziej dopasowanych do faktycznych potrzeb klientów.

Kwestia dopasowania

W zdecydowanej większości przypadków dopasowanie dobrze wyglądającej kurtki jest tylko kwestą wybrania odpowiedniego rodzaju rozmiaru. Oczywiście tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mamy do czynienia z nieco większą liczbą rozmiarów niż tylko klasyczne S, M i L. Mężczyźni różnią się między sobą przecież również obwodem w różnych miejscach, szerokością ramion, proporcjami ciała i wieloma innymi. Dobrze przygotowana rozmiarówka powinna zatem uwzględniać to, że ludzie mogą mieć ciało o różnym kształcie. Wiele firm oferujących między innymi kurtki męskie ma wśród swoich propozycji modele poszerzane, nieco krótsze, czy inne, tak, by każdy mógł znaleźć coś na swoją sylwetkę. Kultowe ramoneski z nowej kolekcji 2020.

Kurtka zimowa, czy dobrze skrojony płaszcz?

Wielu mężczyzn z brzuszkiem często stara się swoją sylwetkę zamaskować. Oczywistym wyborem wydaje się więc nieco zbyt obszerny i dłuższy płaszcz, który – jak się wydaje – ukrywa to, że brzuch wystaje nieco bardziej niż byśmy chcieli. Jak pokazuje doświadczenie osiągnięty efekt jest bardzo często odwrotny od zamierzonego. Zbyt obszerne ubrania podkreślają sylwetkę, a więc nie spełniają tu swojej funkcji. Z drugiej strony wystający brzuch nie jest czymś, czego by się należało wstydzić, a dobrze dobrana kurtka może sprawić, że każda sylwetka będzie wyglądać dobrze. Wiosenna kolekcja 2020.

Mniej i bardziej korzystne kroje

W ofertach salonów modowych znaleźć można dziś kurtki specjalnie zaprojektowane dla osób o nieco bardziej wystającym brzuchu. Warto podążać za radami producentów, którzy specjalizują się w tego typu ubraniach. Bardzo korzystnie wypadają na przykład kurtki o krojach stylizowanych na sportowe marynarki, które dodają uroku osobom po każdej figurze. Zdecydowanie mniej korzystnie wyglądają kurtki bardzo krótkie, ze ściągaczem na dole i powinno się ich unikać.