Kurtki sportowe dla pań – najciekawsze propozycje tego sezonu

Kurtki są niezbędne do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Muszą być nie tylko komfortowe i praktyczne. Powinny pomagać utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, czyli nie dopuszczać do przegrzania ale równocześnie zapewniać przyjemne ciepło. Kurtki sportowe muszą też być estetyczne, tak by zachęcały do aktywności. Jakie kurtki parki szeroki wybór będą modne w tym sezonie?

Pikowane


Najmodniejsze w tym sezonie kurtki sportowe będą pikowane. Nie przypominają one gigantycznych, zimowych puchówek. Pomimo pikowań są one bardzo dopasowane do ciała. Zwłaszcza w rejonie talii i brzucha. Najmodniejsze modele wykonane są z materiałów w żywych zdecydowanych kolorach. Rekordy popularności będzie biła fuksja oraz odcienie różu i fioletu. Panie, które nie przepadają za tymi kolorami, mogą sięgnąć po kurtki w odcieniach turkusu i morskiego błękitu. Ważne by kolory były żywe i przyciągały spojrzenia.

Dopuszczalne są też połączenia różnych barw w postaci dwóch lub trzech szerokich pasów. Występują też pod nazwą kurtek watowanych. Ozdobne przeszycia i pikowania są jednak obowiązkowe. Jeżeli są poprowadzone pod skosem to wysmuklają sylwetkę i ukrywają wystający brzuszek.

Kurtki narciarskie


W tym sezonie nie nosi się ich wyłącznie na stoku. Kurtki takie zapewniają duży komfort poruszania się oraz pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury organizmu bez wkładania dodatkowych warstw ubrań. Taka kurtka sportowa nie sprawia, że osoba ją nosząca wydaje się ogromna. Wpływa to na fakt, że wielbicielki sportowego stylu coraz częściej sięgają po profesjonalne kurtki nawet w codziennym życiu. Dzięki temu mogą czuć się pewnie i kobieco, a przy tym nie marznąć.

Najmodniejsze kurtki są w delikatnych odcieniach. Stawia się na stonowane barwy, które i tak są dobrze widoczne na śniegu. Najbardziej popularne będą modele szare, koralowe oraz miętowe. Te subtelne kolory już od kilku lat biją rekordy popularności nie tylko w modzie, ale też w trendach wnętrzarskich. Dobrze dopasowaną kurtką w takich odcieniach, będzie można cieszyć się całymi latami.