Najważniejsze trendy w modzie damskiej – sezon jesień-zima 2022/23

Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami, a to idealna okazja do odświeżenia szafy. Pora pożegnać się z letnimi ubraniami i powitać ciepłe płaszcze, swetry oraz buty jesienne. Chociaż, przed zakupem warto sprawdzić jakie będą trendy w modzie jesienno-zimowej!

Co na ten sezon proponują nam projektanci?

Królować będą oversizowe trencze, camelowy kolor i wyraziste printy, ale nie ma się co martwić, gdyż ukochana klasyczna dzianina oraz ubrania w kratę znajdą swoje miejsce i śmiało będą mogły gościć w naszych szafach.

Trencze, czyli podstawa wielu stylizacji. Klasyczny prochowiec z wyróżniającym się elementem, oryginalność nadana dzięki dekonstrukcji i łączenia różnych tkanin, eleganacja połączona ze stylem boho, a także krój oversize. To główne motywy spotykane na wybiegach, dzięki którym trencz w tym sezonie staje się głównym elementem stylizacji, a nie jej dopełnieniem.

Kolor camelowy, czyli nowa obsesja wśród projektantów. Czasy, kiedy camelowy kolor kojarzył się tylko z płaszczami i trenczami zdecydowanie minęły. Ten kolor pochłonął całe stylizacje, jedynie dodatki zostaną utrzymane w stonowanej czarnej, brązowej i bordowej kolorystyce.

Wyraziste printy, czyli dawka optymizmu na szare dni. Neutralna kolorystyka w tym sezonie odchodzi w niepamięć. To pora na intensywne kolory i stylizacje pełne ekstrawagancji. W światłach reflektorów staną motywy roślinne, zwłaszcza egzotyczne kwiaty, printy z lat 50., groszki i nowoczesne wzory.

Krata powraca z ogromną siłą. Ten motyw opanował praktycznie każdy typ odzieży m.in.: garnitury, płaszcze, sukienki czy żakiety.
Miłośnicy dzianinowych zestawów również odnajdą swoje miejsce w tym sezonie. Dzianinowe sukienki zostały zastąpione spódnicami i swetrami. Miękkie i ciepłe komplety będą nie tylko w spokojnej, jednolitej kolorystyce, ale również pełne wzorów, kolorów i optymizmu!

Więcej: