O stylizowaniu płaszczy wiosennych

Trudno wyobrazić sobie wiosnę bez odzieży wierzchniej. Chociaż dni robią się coraz cieplejsze, to często jest zbyt chłodno, aby zakładać tylko marynarkę. Płaszcze damskie to propozycja dla każdej kobiety, z której można korzystać już w marcu, a także w kwietniu i maju. Poniżej kilka propozycji, które świetnie sprawdzą się w garderobie każdej współczesnej kobiety.

Trencz, czyli płaszcz z paskiem

Prawdziwą klasyką gatunku jest trencz. To płaszcz, który ma naprawdę bardzo długą historię. Jeśli nie posiada się go jeszcze w swojej szafie, warto zainwestować, ponieważ nigdy nie wyjdzie z mody. Na co zwracać uwagę, gdy przegląda się te płaszcze damskie? Na tkaninę, sposób wykończenia. Najpiękniej prezentują się trencze dopasowane, chociaż teraz modne są również te oversize. Można nosić je tak naprawdę do wszystkiego. Świetnie sprawdzają się zarówno w stylizacjach eleganckich, nawet biurowych, jak też w połączeniu z odzieżą sportową. Jeden z nowych sposobów na noszenie trencza to łączenie go ze spodniami od dresu. Brzmi nieprawdopodobnie? Wystarczy sprawdzić, jak noszą trencz mieszkanki stolic mody, aby dowiedzieć się, że to doskonała propozycja.

Cienki płaszcz oversize z wełny

Cienkie płaszcze z wełny, które nie posiadają podszewki i mają luźny krój, to doskonała propozycja na wiosnę. To właśnie takie płaszczyki w pastelowych kolorach pięknie wyglądają z sukienkami, spódnicami oraz spodniami. Również można nosić je bardziej na sportowo, łącząc na przykład z trampkami albo sneakersami. To alternatywa dla trencza dla tych kobiet, które wolą luźniejsze kroje. Warto zwrócić uwagę na skład tkaniny. Chociaż często płaszcze opisane są jako wełniane, tak naprawdę w składzie mają głównie poliester. Lepiej nie wybierać takiego płaszczyka, zdecydować się na coś lepszej jakości, co przetrwa przez wiele sezonów.